در حال بارگذاری
پوریا  محمدی پیوند

کاهش قیمت بلیط هواپیما در جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی به‌تصویب رسید و از اول آذرماه اجرایی خواهد شد.

پیرو اعلام محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ۲۵ آبان‌ماه در خصوص توافق با ایرلاین‌ها برای کاهش قیمت بلیط هواپیما در پی برداشته شدن محدودیت‌هایی مانند محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر از ابتدای آذر، جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی برگزار شد که در این جلسه، طرح کاهش قیمت بلیط هواپیما به تصویب رسید. بر همین اساس، تا ساعاتی دیگر نرخ‌نامه جدید برای پروازهای داخلی اعلام خواهد شد.

این موضوع در حالی است که در روزهای نخست تیرماه امسال،  شرکت‌های هواپیمایی بدون داشتن مصوبه و حتی اطلاع‌رسانی اقدام به افزایش قیمت بلیط هواپیما تا بیش از ۳۰ درصد کردند. از آن تاریخ تا هفته گذشته، هشدارها و مخالفت‌های متعدد از سوی وزیر وقت راه و شهرسازی و مسئولان سابق سازمان هواپیمایی کشوری بی‌نتیجه ماند جلسات متعددی که بین محمد اسلامی و نمایندگان ایرلاین‌ها برگزار شد، حاصلی در بر نداشت.

اکنون و پس از حدود پنج ماه ازافزایش قیمت بلیط هواپیما، بالاخره در جلسه وزیر راه و شهرسازی با شرکت‌های هواپیمایی کاهش قیمت بلیط هواپیما به‌تصویب رسید؛ گرچه شنیده‌ها حاکی از این است که در این جلسه توافقی بر درصد کاهش نرخ پروازهای داخلی صورت نگرفته و نرخ‌نامه مشخصی تدوین و تصویب نشده است. بر این اساس مقرر شد تا شرکت‌های هواپیمایی در روز پایانی آبان‌ماه نرخ‌نامه جدید پروازهای داخلی را مشخص و به تایید سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی برسانند.

اگرچه این‌گونه به‌نظر می‌رسد که نرخ‌نامه مذکور هم‌اکنون نیز به تصویب وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری رسیده است و در انتظار انتشار از سوی دستگاه‌های متولی قرار دارد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز پارس سافاری کیش می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین خبرها ثبت نام کنید
پیشنهادات و آفرهای ویژه، جشنواره ها، تخفیفات و... همه در ایمیل شما