در حال بارگذاری
علی گودرزی

در این مطلب، در قالب تور مجازی سراغ منطقه‌ ساحلی سینکو تره می‌رویم که با جفرافیای روستایی خاص و آب‌وهوای مناسبش، سالانه توریست‌های فراوانی را جذب می‌کند.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ به‌روزرسانی شده است.

اینکه سرزمین ایتالیا یکی از شگفتی‌های بزرگ جهان و از نقاط درخشان صنعت توریسم است، حقیقتی است که همه‌ ما از آن مطلع هستیم. کشور ایتالیا که آن را با نام سرزمین چکمه هم می‌شناسیم، از نقاط درخشان و دیدنی قاره‌ اروپا است که علاقه‌مندان به گردشگری در این قاره، هرگز فرصت بازدید از آن را از دست نمی‌دهند. در کنار صنعت توریسم، وجود جاذبه‌های مختلف مثل غذاهای متنوع و به‌شدت خوش‌طعم، وجود لیگ‌های ورزشی جذاب مثل فوتبال و بهره بردن از یک سبک نو و نفس‌گیر در معماری بناهای عظیم و صدالبته، داشتن یک تاریخ غنی، کشور ایتالیا را به یکی از مناطق جذاب دنیا تبدیل کرده است.

در این قسمت از سری مطالب تور مجازی، سراغ منطقه‌ی ساحلی سینکو تره (Cinque Terre) می‌رویم. سینکو تره از جمله جاذبه‌های توریستی ایتالیا است و با میزبانی از پنج روستای مختلف، ضمن بهره بردن از آب‌وهوای معتدل و جغرافیای خاص روستایی، مناظر به‌شدت چشم‌نوازی دارد و سالانه توریست‌های بسیار زیادی را میزبانی می‌کند.

سینکو تره که با نام‌های چینکو تره و چینکوئه تره نیز شناخته می‌شود، یکی از مناطق متفاوت و خاص ایتالیا است. در این منطقه‌ ساحلی زیبا، از آن تاریخ باشکوه و بناهای نفس‌گیر ایتالیایی خبری نیست. سینکو تره یک جغرافیای خاص روستایی دارد که همه‌ ما با این سبک از معماری شهری آشنایی داریم. سادگی و فضای روستایی این منطقه، یک حال‌وهوای آرامش‌بخش را به آن بخشیده است. منطقه‌ سینکو تره در قسمت غربی کشور ایتالیا واقع شده است و در کنار خط ساحلی با دریای مدیترانه، در دامنه‌ یک کوه جای‌گرفته است. اشاره به منطقه‌ی سینکو تره در اسناد تاریخی قرن ۱۱ میلادی، قدمت تاریخی بسیار بالای این روستا را به‌ ما گوش‌زد می‌کند. این منطقه در قرن ۱۶ میلادی به‌عنوان قسمتی از خاک جمهوری جنوآ (Genoa) محسوب می‌شد.

منطقه‌ سینکو تره از پنج روستای مختلف تشکیل شده است. روستاهای ریوماجیوره ( Riomaggior)، مانورلا (Manarola)، کورنیگلیا (Corniglia)، ورنازا (Vernazza) و مونتروسو (Monterosso)، روستاهایی هستند که در کنار یکدیگر، منطقه‌ سینکو تره را سروشکل داده‌اند. هر یک از این روستاها، جاذبه‌های دیدنی خاص خودش را دارد که دوست داریم در قالب این تور مجازی، به کنکاش و کشف آن‌ها بپردازید. معماری پلکانی این روستاها کنار منظره‌های نفس‌گیر و جغرافیای ساده‌ی روستایی‌شان، لحظاتی بکر و سراسر آرامش را برای شما در سینکو تره به‌ارمغان می‌آورند.

سینکو تره

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از کوت دازور بازدید کنید. مجموعه سافاری کیش به‌صورت روزانه مطالب مختلفی با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری را منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه از مجموعه سافاری کیش را فراموش نکنید.

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین خبرها ثبت نام کنید
پیشنهادات و آفرهای ویژه، جشنواره ها، تخفیفات و... همه در ایمیل شما